Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Urządzenia wykorzystywane w zakładach przemysłowych, kotłowniach, czy też halach magazynowych, powinny być nie tylko wydajne, ale i bezpieczne dla Użytkowników oraz środowiska. Dlatego kotły grzewcze BIOMATIC PLUS posiadają na standardowym wyposażeniu termoizolację zewnętrzną oraz termostatyczny zawór przeciwpożarowy, który jest już powszechnie używany w urządzeniach o międzynarodowej renomie. Ma on za zadanie całkowicie odciąć dopływ paliwa, w sytuacji przegrzewania się sprzętu. Pozwala to uniknąć nie tylko jego awarii, ale i potencjalnych wypadków.

Jedną z największych zalet modelu BIOMATIC PLUS jest zastosowanie pionowego układu kanałów spalinowych, w którym następuje oddzielenie elementów stałych od spalin, przekazując je następnie bezpośrednio do popielnika. W urządzeniu wykorzystano połączenie cech kotła zasypowego oraz podajnikowego, umożliwiając stosowanie zarówno paliw rozdrobnionych, jak i stałych. Obejmuje to między innymi zrębki, pellet, oflisy, trociny, drewno kawałkowe, brykiet, a także mieszanki drewna z innego rodzaju paliwami. Wykonanie powłoki komory z tworzywa ceramicznego o podwyższonej trwałości, pozwala na spalanie drewna o znacznie większej wilgotności. Jest ona również otoczona płaszczem wodnym, co pomaga znacznie zredukować straty energii cieplnej.

Kotły C.O. BIOMATIC PLUS należą do urządzeń niskotemperaturowych, które znajdują zastosowanie w systemie otwartym instalacji wodnych. Aby dotrzymać standardów emisyjnych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 4 sierpnia 2003 roku, są one również wyposażone w multicyklon, czyli system oczyszczania spalin oraz wentylator wyciągowy. Dzięki nim proces spalania jest w pełni ekologiczny.

Co więcej, kotły grzewcze BIOMATIC PLUS są łatwe w obsłudze, co zawdzięczają intuicyjnemu interfejsowi. Istnieje również możliwość pełnego dostosowania parametrów i funkcji urządzenia do potrzeb zakładu. Ponadto, prosta konstrukcja samej obudowy pozwala sprawnie przeprowadzić proces czyszczenia urządzenia, czy też jego regularną konserwację.

Zapraszamy do współpracy.


SCHEMATKARTA TECH.


SERIA BIOMATIC / MODELE
BIOMATIC STANDARD
BIOMATIC PLUS