Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
W tej kategorii znajdą Państwo wysokowydajne modele COMFORT RS, które znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych z każdej gałęzi przemysłu. Kotły grzewcze służą do podwyższania temperatury w całym obiekcie, zużywając przy tym mniej paliwa, niż to można zauważyć u podobnych urządzeń tego typu na rynku. Model RS wyróżnia przede wszystkim solidny ruszt ruchomy, który umożliwia spalanie nie tylko suchego paliwa, ale i tego wilgotnego. Pozwala to znacząco zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Kotły na biomasę COMFORT RS należą do urządzeń niskotemperaturowych, które można wykorzystać w zarówno otwartych, jak i zamkniętych systemach instalacji wodnych. Zostały one wykonane z wysokogatunkowych materiałów, które podwyższają ich solidność oraz żywotność. Przyczyniają się do tego również nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, w których wykorzystano między innymi podajnik ślimakowy oraz ceramiczną komorę spalania. Urządzenia posiadają również poziomy układ kanałów spalinowych.

Aby w pełni dostosować kolty C.O. RS do potrzeb Użytkowników, istnieje możliwość rozszerzenia podstawowych funkcji urządzenia o dodatkowe moduły, które zwiększą wygodę jego eksploatacji. Polecamy w szczególności łącze internetowe, umożliwiające rozpoczęcie zdalnego sterowania parametrami produktu. Przy tym, kotły są już wyposażone w przejrzysty interfejs, który jest intuicyjny w obsłudze.

Proponujemy dostosowanie parametrów urządzeń, wybierając zakres mocy nominalnej od 300 do 2000 kW, a przez to między innymi:
  • średnie zużycie paliwa od 76 do 510 kg/h,
  • pojemność wody od 1500 do 6100 l,
  • przepływ gazów odlotowych od 533 do 3551 m3/h,
  • czas pracy na zbiorniku standardowym od 3,3 do 0,5h.

RS COMFORT posiadają również wbudowane liczne zabezpieczenia, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania,
a także ukazują troskę naszej firmy o środowisko. Obejmują one między innymi multicyklon, automatyczne odpopielanie, wentylator wyciągowy spalin, termoizolację zewnętrzną, a także termostatyczny zawór przeciwpożarowy.

Zapraszamy do współpracy.


SCHEMATKARTA TECH.