Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Urządzenia COMFORT RT to rozwiązania przeznaczone dla zakładów przemysłowych wymagających sprzętu, które będzie wyróżniać się doskonałą wydajnością, nie spalając dużej ilości paliwa. Przy mocy nominalnej od 300 do 3000 kW, kotły grzewcze RT spalają nie więcej niż 765 kilogramów paliwa na godzinę. Istnieje możliwość pełnego dostosowania parametrów naszych urządzeń do wymagań oraz oczekiwań przyszłych Użytkowników. Obejmuje to również pojemność wody, sięgającą nawet do 9200 litrów oraz przepływu gazów odlotowych od 553 do 5327 m3 na godzinę.

Kotły na biomasę COMFORT RT wykorzystują poziomy układ kanałów spalinowych, a także multicyklon, jako instalację ich odpylania na poziomie 80 mg/m3. Są one również wyposażone w wentylator wyciągowy, dzięki któremu możliwe jest zachowanie właściwego podciśnienia w  komorze ceramicznej. Znacząco zwiększa to wydajność samego urządzenia, umożliwiając również przeprowadzenie bardziej ekonomicznego procesu spalania wybranego paliwa.

COMFORT RT to kotły grzewcze na brykiet, korę, zrębki, a także trociny. Wykorzystują one system automatycznego podawania paliwa, poprzez podajnik tłokowy . Ponadto, jest to urządzenie niskotemperaturowe, które można wykorzystywać w instalacjach wodnych, działających w systemie zamkniętym oraz otwartym. Posiadają one również termoizolację zewnętrzną, która ogranicza stratę cieplną, podczas gdy wspomniany poziomy układ spalinowy w pełni ją wykorzystuje.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Użytkownikom w zakładzie przemysłowym, kotły C.O. COMFORT RT posiadają termostatyczny zawór przeciwpożarowy. Istnieje możliwość zamontowania również dodatkowych modułów, przykładowo przeznaczonych do rozpoczęcia w pełni zdalnej kontroli nad parametrami urządzenia (łącze internetowe).

COMFORT RT wyróżniają się prostym w obsłudze interfejsem, dzięki któremu każdy pracownik łatwo dostosuje funkcje oraz parametry urządzenia do potrzeb całego zakładu. Ponadto, obudowa samego kotła znacznie ułatwia jego regularne czyszczenie oraz konserwację.

Zapraszamy do współpracy.


SCHEMATKARTA TECH.