Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Wychodząc naprzeciw stale rosnącym kosztom ogrzewania zaprojektowaliśmy dla Państwa kotły grzewcze nowej generacji do efektywnego spalania najtańszego paliwa na rynku jakim jest węgiel.

SOLID FAZER doskonale radzi sobie ze spalaniem rozdrobnionego węgla, ekogroszku oraz węgla brunatnego, przy maksymalnej gradacji paliwa 35 x 35 x 35. Innowacyjne zastosowanie ruchomego rusztu zapewnia dokładniejsze spalanie, a co za tym idzie odzyskana zostaje cała energia cieplna z paliwa. Oznacza to, że SOLID FAZER to rozwiązanie w pełni energooszczędne, dlatego polecane jest w szczególności w halach produkcyjnych, magazynowych, hodowlanych, a także w szklarniach.

W przeciwieństwie do modelu SOLID MASTER, FAZER wykorzystuje automatyczny tryb podawania paliwa od przodu kotła, prawie całkowicie ograniczając udział Użytkownika w tym procesie. Również dzięki temu czas spalania jest wydłużony, pracując przez nawet kilkanaście dni, bez żadnej ingerencji pracowników. Prawie bezobsługowa praca proponowanego systemu jest możliwa również dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który pozwala ustawić wszystkie niezbędne parametry oraz dodatkowe funkcje. Po ich ustawieniu, sterowniki wykonują całą pracę same.

Stalowa komora paleniskowa standardowo wyłożona jest wkładem ceramicznym – tworzącym cieplny akumulator. Ponadto, jej prosta budowa sprawia, że regularne czyszczenie, czy też konserwacja całego systemu jest wyjątkowo prosta.

Hydraulicznie napędzany ruszt eliminuje problem czyszczenia. Następuje ono automatycznie podczas pracy przy każdorazowym przesuwaniu się. Nagromadzony popiół trafia bezpośrednio do popielników umieszczonych poniżej rusztu, stamtąd wystarczy tylko wysunąć szufladę i ją opróżnić. Komfort użytkowania podnosi również automatyczne podawanie paliwa. Standardowy zasobnik mieści 2,5 m3 opału, jednak istnieje możliwość zintegrowania kotła ze znacznie większymi zbiornikami wyposażonymi w ruchome ramiona zgarniające HZG.

FAZER jest kotłem niskotemperaturowym przystosowanym do pracy w obiegu otwartym. Produkowany jest w zakresie mocy od 200 do 980 kW, wyróżniając się takimi parametrami, jak między innymi:
  • pojemność wody od 1000 do 3100 l,
  • przepływ gazów odlotowych od 320 do 1500 m3/h,
  • średnie zużycie paliwa od 30 do 143 kg/h,
  • orientacyjna kubatura ogrzewania od 4200 do 2100 m3,
  • masa kotła od 2960 do 9000 kg.

Pełny spis parametrów znajduje się w zamieszczonej poniżej karcie technicznej urządzenia. Istnieje również możliwość wbudowania dodatkowych modułów, podwyższających komfort użytkowania.
Kotły C.O. SOLID FAZER posiadają bardzo prostą konstrukcję, która zapewnia znakomite efekty w odzyskiwaniu ciepła, a zastosowane materiały – bezawaryjną pracę przez długie lata. Ponadto, pracują one zgodnie z wytycznymi dotyczącymi standardów emisyjnych, wyznaczonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 4 sierpnia 2003 roku. Umożliwia to wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, a także pracę w ciągu naturalnym.

W sytuacji pojawienia się dodatkowych wątpliwości, czy też pytań dotyczących konstrukcji, działania lub użytkowania kotłów na biomasę SOLID MASTER, zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Po jego wypełnieniu w najbliższym czasie skontaktuje się z Państwem ekspert z naszej firmy, odpowiadając na wszystkie pytania.

Zapraszamy do współpracy.ta.


SCHEMATKARTA TECH.


SERIA SOLID / MODELE
SOLID MASTER
SOLID FAZER