Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Kontener przykotłowy jest urządzeniem magazynującym rozdrobnione paliwo w postaci trocin, zrębek, wiórów czy pyłów. Jego konstrukcja i wyposażenie zapewnia samorozładowanie zgromadzonego w nim paliwa w maksymalnej ilości 20 m3 . Urządzenia te mogą funkcjonować jako mobilne magazyny paliwa. Umożliwia to ujednolicona konstrukcja typowa dla kontenerów „hakowych”. Dzięki zastosowaniu szybkozłączy wymiana napełnionego kontenera przebiega płynnie bez konieczności zatrzymania pracy kotła.. Kontenery mogą być również docelowym magazynem paliwa sukcesywnie napełnianym np. za pomocą ładowarki.

Konstrukcja ruchoma oparta jest na zespole zgarniaczy znajdujących się na dnie kontenera oraz poprzeczny ślimak zapewniają całkowite opróżnienie kontenera. Kontener może być połączony bezpośrednio z kotłem lub też stanowić zbiornik pośredni do napełnienia mniejszych zasobników przykotłowych.

Rozwiązanie to umożliwia pracę kotłowni w oddaleniu od źródła paliwa , bez konieczności budowy dużych silosów paliwowych lub magazynów stacjonarnych.