Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Podłoga hydrauliczna zgarniającą HZG jest urządzeniem, które może być zamontowane w silosach paliwowych, w pomieszczeniach adaptowanych na potrzeby silosów paliwowych oraz innych pomieszczeniach lub kontenerach mogących spełniać rolę magazynów paliwa. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest powierzchnia magazynująca, ograniczona jedynie możliwościami gabarytowymi danego obiektu.

Zadaniem HZG jest dostarczanie surowca w postaci rozdrobnionej biomasy do ciągu technologicznego umożliwiającego jego termiczne przekształcenie. Za pomocą zgarniaczy wieloramiennych poruszanych siłownikami hydraulicznymi biomasa zbierana jest z posadzki magazynu a następnie transportowana w stronę zbierającego podajnika ślimakowego lub redlerowego , który stanowi początek drogi transportu paliwa do kotłów lub innych urządzeń zasilanych zgromadzonym tam materiałem .
HZG eliminuje konieczność uzupełniania co pewien czas mniejszych zbiorników i przestoje z tym związane. Opcja ta zapewnia utrzymywanie ciągłej pracy urządzeń grzewczych.