Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Istotną kwestią w każdym zakładzie jest odpowiednio wysoka temperatura we wszystkich pomieszczeniach. Dlatego firma UNIWEX stworzyła wysokowydajne kotły grzewcze z serii BIOMATIC, w tym STANDARD oraz PLUS, które łączą w sobie wszystkie zalety zarówno modeli zasypowych, jak i podajnikowych. Pozwoliło to znacznie poszerzyć rodzaj paliw wykorzystywanych do spalania.

Spośród paliw rozdrobnionych można wykorzystać między innymi wióry, brykiet, zrębki, trociny oraz pellet, a stałych – oflisy, mieszanki drewna z innymi paliwami oraz drewno kawałkowe. Ponadto, dzięki ceramicznej komorze spalania, stałemu rusztowi, a także połączeniu wspomnianych rozwiązań, można stosować paliwo o wilgotności sięgającej nawet 50%.

Kotły grzewcze z linii BIOMATIC wykorzystują pionowy układ kanałów spalinowych, który przekazuje cząstki stałe pochodzące ze spalin do popielnika, wykorzystując opadanie grawitacyjne. Znacząco obniża to stopień osadzania się popiołu w rurach znajdujących się w wymienniku.

Niskotemperaturowe kotły C.O. BIOMATIC działają w systemie otwartym instalacji wodnych, w pełni przestrzegając standardów emisyjnych, wyznaczonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 4 sierpnia 2003 roku. Właśnie dlatego wykorzystano w nich takie elementy, jak wentylator wyciągowy spalin, czy też system ich oczyszczania w postaci multicyklonu (PLUS) lub pracę w naturalnym ciągu (STANDARD). Pozwala to przeprowadzić ekologiczny, a przy tym
i optymalny proces spalania.

Zarówno model STANDARD, jak i PLUS wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, osiągając maksymalną moc nominalną do 1500 kW. Przy tym posiadają prostą w obsłudze oraz do czyszczenia konstrukcję, co znacząco skraca czas eksploatacji oraz konserwacji.

Urządzenia posiadają również przejrzysty i intuicyjny interfejs, pozwalający każdemu Użytkownikowi łatwo ustawić wszystkie niezbędne parametry. Istnieje możliwość poszerzenia standardowego wyposażenia kotłów o dodatkowe moduły.

Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego, jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania. Zapraszamy do współpracy.
 
 
 

Zapraszamy do Galerii

SERIA BIOMATIC / MODELE
BIOMATIC STANDARD
BIOMATIC PLUS
Chcesz o coś zapytać?
formularz zapytania