Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Zdając sobie sprawę ze współczesnych potrzeb ekonomicznych zakładów przemysłowych, naszą ofertę poszerzyliśmy o energooszczędne kotły grzewcze z linii SOLID. Zawdzięczają to wykorzystaniu energii cieplnej pochodzącej bezpośrednio ze spalin powstających w procesie spalania paliwa. Proponujemy dwa kotły C.O. z linii SOLID: MASTER oraz FRAZER. Oba umożliwiają wykorzystywanie najtańszych na rynku paliw stałych, w tym węgla brunatnego oraz kamiennego, a także drewna kawałkowego. Ponadto, SOLID FRAZER wykorzystuje również ekogroszek. Oba modele pracują w układzie otwartym instalacji wodnej, wykorzystując pionowy układ rur wymiennika, poprzez który popiół przekazywany jest bezpośrednio do popielnika.

Kotły grzewcze z linii SOLID znajdują zastosowanie w między innymi:
  • szklarniach,
  • halach produkcyjnych,
  • stolarniach,
  • halach magazynowych,
  • suszarniach
  • halach hodowlanych.

SOLID MASTER to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, działające w trybie mechanicznego podawania paliwa z przodu kotła. Urządzenie wykorzystuje również ruszt stały wodny, a powłoka samego kotła wyłożona jest powłoką ceramiczną. Pozwala to efektywniej spalać częściowo rozdrobnione lub stałe kawałkowe paliwo.

SOLID FRAZER, dzięki wykorzystaniu automatycznego podajnika paliwa oraz rusztu ruchomego, pozwala utrzymać stały proces spalania przez nawet kilkanaście dni bez stałej ingerencji Użytkowników. Wbudowane sterowniki wykonują większość pracy. Standardowy zasobnik na paliwo mieści 2,5 m3 opału, ale umożliwiamy osiągnięcie większej pojemności, poprzez zamontowanie dodatkowych zbiorników.

Zarówno kotły C.O. SOLID MASTERS, jak i FRAZER, wyróżniają się wykorzystaniem sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. To właśnie one zapewniają bezawaryjną pracę przez długie lata. Przy tym, są one wyposażone w intuicyjny interfejs, umożliwiający łatwe ustawienie wszystkich parametrów oraz funkcji. Oba typy urządzeń z linii SOLID nie tylko są proste w obsłudze, ale i w konserwacji oraz czyszczeniu.

Zapraszamy do współpracy.
 
 
 

Zapraszamy do Galerii

SERIA SOLID / MODELE
SOLID MASTER
SOLID FAZER
Chcesz o coś zapytać?
formularz zapytania