Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Urządzenia SOLID MASTER są przeznaczone dla Klientów poszukujących niezawodnych i przede wszystkim łatwych w obsłudze urządzeń do spalania paliw stałych. Te kotły grzewcze zostały stworzone z myślą o potrzebach zakładów przemysłowych, w tym suszarniach, stolarniach, a także halach magazynowych. Urządzenia cechuje wykorzystanie solidnych materiałów o podwyższonej trwałości oraz prosta konstrukcja, zapewniająca bezawaryjną pracę przez wiele lat. Pozwala to również w pełni zaadaptować sprzęt do spalania różnego rodzaju paliw – w tym najtańszego paliwa na rynku, jakim jest węgiel kamienny i jego odmiany.

Dzięki dodatkowej opcji, wyłożenia ceramiką ścian bocznych komory paleniskowej, kotły grzewcze SOLID MASTER mogą spalać bardziej efektywnie paliwo stałe kawałkowe, jak i częściowo rozdrobnione. Obejmuje to między innymi drewno kawałkowe wraz z różnymi domieszkami, a także węgiel i jego odmiany (m.in. kamienny i brunatny). Duża komora załadowcza umożliwia bezproblemowy zasyp ręczny kawałków o długości do 0,5 m. Maksymalna gradacja paliwa wynosi 500 x 200 x 30.

W urządzeniu wykorzystano w nim wszystkie zalety kotłów C.O. zasypowych, umożliwiając ręczne załadowanie dowolnego paliwa od przodu kotła. Pozwala to nie tylko lepiej kontrolować proces spalania, ale i ilość zużytego paliwa stałego.

Kotły na biomasę i inne paliwa stałe wyposażone są w proste i przyjazne dla Użytkownika sterowanie, którego najważniejszym zadaniem jest utrzymanie ustalonej temperatury wody. Sterownik dokonuje jej pomiaru i na tej podstawie moduluje nawiew, regulując ilość powietrza, które jest dostarczane do komory spalania. Wszystkie funkcje oraz parametry kotłów SOLID MASTER można dostosować za pomocą wbudowanego przejrzystego i prostego w obsłudze interfejsu.

W trosce o bezpieczeństwo Użytkowników oraz bezawaryjne wykorzystywania naszego urządzenia, kotły na biomasę SOLID MASTER posiadają również wbudowany termostatyczny zawór bezpieczeństwa, który automatycznie odcina dopływ paliwa do urządzenia, w sytuacji jego przegrzania.

Kotły C.O. SOLID MASTER wykorzystują pionowy układ rur wymiennika, dzięki któremu popiół z całego systemu nie osadza się na rurach, przekazywany od razu do popielnika. Są to również urządzenia działające w systemie otwartym instalacji wodnej, rygorystycznie przestrzegające standardów emisyjnych, wyznaczonych przez Ministra Środowiska
w rozporządzeniu z 4 sierpnia 2003 roku. Ponadto, urządzenia wyróżnia bardzo wysoki nacisk na energooszczędność, która osiągana jest poprzez wykorzystywanie energii cieplnej pochodzącej ze spalin.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną kartą techniczną proponowanych urządzeń do przeznaczenia przemysłowego. Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące ich działania, czy też eksploatacji, zachęcamy również do kontaktu. Eksperci z firmy UNIWEX chętnie pomogą dobrać właściwe rozwiązanie i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zapraszamy do współpracy.


SCHEMATKARTA TECH.


SERIA SOLID / MODELE
SOLID MASTER
SOLID FAZER