Korzystanie z witryny UniwexKotly.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.

Nowoczesne kotły Uniwex - korzyści z użytkowania

Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam w pełni poznać potrzeby grzewcze zakładów produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu. Kotły C.O. firmy UNIWEX gwarantują liczne korzyści z ich eksploatacji. Jest to między innymi:
  • Wysoka wydajność – zadbaliśmy, aby nasze urządzenia efektywnie spalały znacznie mniejszą ilość paliwa, zapewniając równie dobre, a nawet lepsze rezultaty, niż to można zauważyć u podobnych urządzeń na rynku;
  • Energooszczędność – przygotowaliśmy urządzenia, które są w stanie spalać najtańsze na rynku paliwo – węgiel brunatny oraz kamienny. Ponadto, wykorzystanie ceramicznej powłoki komory pozwala dużo lepiej przeprowadzać proces spalania.
  • Trwałość i niezawodność – wszystkie kotły na biomasę UNIWEX zostały wykonane z solidnych materiałów oraz wykorzystano w nich nowoczesne rozwiązania technologiczne. Pozwala to urządzeniom pracować bezawaryjnie przez wiele lat.
  • Niskie koszty utrzymania – aby dostosować się do potrzeb ekonomicznych naszych Klientów zadbaliśmy, aby wybrane modele z naszej oferty były w stanie spalać odpady drewnopodobne, takie jak płyty MDF i HDF, a także najtańsze na rynku paliwo, jakim jest węgiel brunatny i kamienny.
  • Możliwość zastosowania różnych paliw – w zależności od modelu, nasze kotły C.O. mogą spalać między innymi węgiel brunatny, ekogroszek, płyty MDF i HDF, drewno kawałkowe, pellet oraz trociny. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej listy paliw.
  • Różnorodne rozwiązania – w naszej ofercie znajdują się zarówno kotły na biomasę z ręcznym, jak i automatycznym podajnikiem. Pozwala to w pełni dostosować urządzenie do wymagań zakładu – w tym takie elementy jak kontrola procesu spalania, jak i ilość zużytego paliwa.
  • Dodatkowe moduły - sprzęt UNIWEX może zostać poszerzony o między innymi łącze internetowe, które umożliwi wprowadzenie zdalnego sterowania całym systemem.
  • Szerokie zastosowanie – nasze urządzenia można wykorzystywać w każdym zakładzie produkcyjnym, a także w halach magazynowych, szklarniach, stolarniach oraz suszarniach. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zastosowaniem.
  • Prosta obsługa – wszystkie kotły grzewcze UNIWEX są wyposażone w intuicyjne, przejrzyste interfejsy, które umożliwiają łatwe dostosowanie wszystkich parametrów oraz funkcji urządzeń. Sterowniki wykonują następnie większą część pracy, bez ingerencji Użytkownika – szczególnie jest to widoczne przy modelach z podajnikiem automatycznym.
  • Łatwe czyszczenie – w większości modelów wykorzystano pionowy układ rur wymiennika, dzięki któremu cząstki stałe ze spalin nie osiadają w ich wnętrzu. Znacząco ułatwia to czyszczenie całego systemu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Chcesz o coś zapytać?